Primorye. Bayisman Koyu

roda

Dolayısıyla, işteki toplam istihdam nedeniyle Vladivostok hakkındaki hikayeye devam etme sözü henüz gerçekleşmedi. Sadece bir kamera ile şehrin etrafında dolaşmak için zaman yok. Ama yaz gününün son günlerinde, bir çadırla denize 4 gün kadar "tatil" yapabilmeyi başardım. Bu yüzden Primorsky Bölgesi'nin ilginç köşelerini göstermek için başka bir sözü yerine getirmeye karar verdim.

Dinlendiğimiz yerden başlayacağım. Bayisman Koyu, Primorsky Krai'nin Hasan ilçesi. Primorye'nin en güney bölgesi. Çin ile sınır. Hem "resmi" hem de "vahşi" olan dinlenmek için çok sayıda rahat ve güzel koy ve yer var. Yaz aylarında, sadece yerli halk değil, aynı zamanda Yahudi Özerk Bölgesi ve Amur Bölgesi'nden Habarovsk turistleri buraya geliyor. Makinelerde, deniz kenarında dinlenmeye çadırlar.
Bu yerlerden biri Bayışman Koyu. Yakın zamana kadar, burada sadece "blat" tarafından dinlenmek mümkün oldu, yerler Savunma Bakanlığı himayesinde idi. Üç yıl önce orada bir araya gelerek arkadaşlarla bir anlaşmadan geçtik. Yol sadece tanklar içindi, arabamızı kırdı, boyunca sürünürken, ancak dinlendikten sonra çıktıktan sonra, “acil durum aracı” nda şehre sürüldü. Bunun üzerine herhangi bir otomobil, herhangi bir araba, bir minibüs kargo ve yolcu, 4 tane WD, "kalktı", hazırlandı. Ama ... bir tank değil, alas.
Bu yıl zaten resmi bir rekreasyon merkezi var (görünüşe göre ordu topraktan vazgeçti), yol serildi ve serpildi, hatta araba ile bile alabilirsiniz. Ama dürüst olmak gerekirse, kişisel düşünceme göre, geri kalanını bir anda bozguna uğrattı. Doğada değil, aynı şehirde olduğu gibi çok fazla insan var. Sadece şehirlerde insanlar bir şekilde hala çerçevede kalıyorlar ve doğada "rahatla" ve birçoğu bir domuz gibi davranıyorlar. Eh, bu benim kişisel izlenimim, ama oraya daha fazla gitmeyeceğim, dinlenmek için diğer, daha "vahşi" yerleri arayacağız. Doğa içtenlikle üzgün olsa da, mekanlar çok güzel.

Körfezin sol yarısı

Körfez büyük, çok kilometre "at nalı", plaj saf kumlu, derinliği çok yavaş yavaş artar, bu da çocuklu turistler için önemlidir. Yetişkinler derinliklerde yüzerken, sığlıklara sıçrabilecekleri yerler var.

Körfezin sağ yarısı

Deniz kıyısından yaklaşık 50 metre uzaklıkta, çok temiz ve ılık (yaz) su bulunan bir tatlı su gölü vardır.

göl

Göl, kıyıya paralel uzanan dar ve uzun bir şeridi, hemen hemen tüm sahil uzunluğu boyunca, neredeyse tamamen deniz kıyısının virajını tekrarlıyor. İçinde sazan, ördeklerle yüzmeye ördekler var, hatta şafakta bir balıkçıl gördüm. Korkarım ki, şimdi, yol yapıldığı ve körfezin çok sayıda insan tarafından erişilebilir hale gelmesine rağmen, birkaç yıl içinde artık bu olmayacak. :(

yolun kenarından koy manzarası

Ama üzgün hakkında konuşmayalım ... Geldiğimizin ilk gününde hava güneşli ve sıcaktı.

Primorye. Bayisman Koyu

Ertesi sabah saat altıda, bütün gökyüzü zaten sürekli bir bulutla kaplıydı.

şafak

Saat 10:00 civarında yağmur yağıyordu. Ve 2 gün boyunca (dördü, dinlenmek için bana ayrılmış). Ne yapmalı, Primorye'de Ağustos - tayfun zamanı ...

kötü hava

En kalıcı yüzmeye devam etti. Buna cesaret edemedim.

insanlar banyo

İkinci gün yağmurda kısa bir ara vardı ve bulutlar neredeyse üzerimizdeydi. Bittiğini umuyorduk ve sonra ... Onlar ters yönde gitti! Rüzgar daha da güçlendi ve dalgaları tekrar denize indirdi. Çok güzel ve ... bunun gibi korkutucu.

fırtına

Sağanak bize sadece bir duvara düştü, arabalara ve çadırlara saklanmak zorunda kaldı. Ama akşam karanlığında zaten bir yağmur yağmasıyla ödüllendirildik, rüzgar battı ve ... Güneşin son ışınlarında denizde bir çift gökkuşağı ortaya çıktı!

çift ​​gökkuşağı

Gözlük sadece büyüleyici.

gökkuşağı

Gün batımı muhteşemdi.

gün batımı

Bir sonraki (son gün) gün yine güneş oldu. Bir tekneye binmeyi başardık, kocam ve kızım ve damadı dedik, midye, tarak ve kirpi yakaladık. Ve kıyı boyunca dolaşıp, deniz tarafından atılan "hazinelerin" fotoğraflarını çektim.

kabuklar

Sonunda, araba penceresinden dönüş yolunda birkaç fotoğraf.

eve dönüş yolu

tepe

Primorye. Bayisman Koyu

Hepsi bu kadar, durduğun için teşekkürler. :)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: