Ruskom. Bayisman Bay

slučka povrazu

Takže sa ukázalo, že sľub pokračovať v príbehu o Vladivostoku ešte nebol splnený kvôli celkovej zamestnanosti v práci. Len nemáte čas chodiť po meste s fotoaparátom. Ale v posledných dňoch leta sa mi podarilo preniknúť do "dovolenky" až 4 dni do mora s stanom. Tak som sa rozhodol splniť ďalší sľub, aby som ukázal zaujímavé kúsky Primorského územia.

Začnem od miesta, kde sme odpočívali. Bayisman Bay, okres Hasan Primorsky Krai. Najjužnejší región Primorye. Hranica s Čínou. K dispozícii je veľa pohodlných a krásnych zátok a miest na odpočinok, ako "oficiálne", tak aj "divoké". V lete sem prichádzajú nielen miestni obyvatelia, ale aj obyvatelia Khabarovsk z židovskej autonómnej oblasti a oblasti Amur. Na strojoch, s stanovami na odpočinok pri mori.
Jedným z týchto miest je Bayisman Bay. Až donedávna sa tu dalo odpočinok len "blat", tieto miesta boli pod záštitou ministerstva obrany. Pred troma rokmi sme tam odpočívali, keď sme prešli cestou priateľstva. Cesta bola len pre nádrže, zlomili sme auto, kým sa plazil pozdĺž nej, po odpočinku sa sotva vytiahol, potom sme sa do mesta dostali na "núdzové auto". V tom prípade, že nie je žiadny automobil žiadne auto, minibus náklad a cestujúci, 4 WD, "zdvihol", pripravil. Ale ... nie nádrž, bohužiaľ.
V tomto roku už existuje oficiálne rekreačné stredisko (zrejme vojsko sa vzdalo územia), cesta je položená a posypána, môžete sa dostať aj autom. Ale úprimne povedané, podľa môjho osobného názoru sa zvyšok okamžite rozmohol. Príliš veľa ľudí, akoby ste neboli v prírode, ale v tom istom meste. Iba v meste ľudia nejako stále držia v rámci, a v prírode "relax" a mnohí sa správajú ako ošípané. Nuž, toto je môj osobný dojem, ale už viac tam nebudem, budeme hľadať iné, viac "divoké" miesta na odpočinok. Hoci je príroda úprimne ľúto, miesta sú veľmi pekné.

Ľavá polovica zálivu

Záliv je obrovský, niekoľko kilometrový "podkova", pláž je čisto piesočnatá, hĺbka sa zvyšuje veľmi postupne, čo je dôležité pre turistov s deťmi. Majú miesto, kde sa môžu striekať v plytkom, zatiaľ čo dospelí plávajú do hĺbky.

Pravá polovica zálivu

Vo vzdialenosti asi 50 metrov od brehu mora sa nachádza sladkovodné jazero s veľmi čistou a teplou letnou vodou.

jazero

Jazero pretína úzky a dlhý prúd paralelný s pobrežím niekoľko kilometrov, takmer po celej dĺžke zálivu, takmer úplne opakujúc ohyb morského pobrežia. V nej sú kapra, kačice plávajúca s kačicami, videl som už pri svitaní volavka. Hoci sa obávam, že teraz, keď bola cesta urobená a záliv bol sprístupnený veľkému počtu ľudí, za niekoľko rokov to už nebude. :(

pohľad na záliv zo strany cesty

Nehovorme však o smutnom ... V prvý deň nášho príchodu bolo počasie slnečné a teplé.

Ruskom. Bayisman Bay

O šiestej ráno ráno bolo celé oblohe už pokryté nepretržitým oblakom.

svitania

Pršalo okolo 10:00. A na 2 dni (zo štyroch, pridelené mi na odpočinok). Čo robiť, August v Primorye - čas tajfúnov ...

nepriaznivé počasie

Najviac pretrvávali plávanie. Neodvažoval som sa.

ľudia sa kúpajú

Druhý deň nastala krátka prestávka v daždi a oblaky boli takmer nad nami. Dúfali sme, že to skončí a potom ... Šli do opačného smeru! Vietor sa stal ešte silnejším a viedol vlny späť do mora. Veľmi pekné a ... tak strašidelné.

búrka

Dažďa padla na nás len na stenu, musela sa schovať na autách a stanoch. Ale už za súmraku sme boli odmenení prestávkou dažďa, vietor zomrel a ... V posledných slnečných lúčoch sa nad morom objavila dvojitá dúha!

dvojité dúhy

Okuliare sú jednoducho fascinujúce.

dúha

Západ slnka bol nádherný.

západ slnka

Ďalší (môj posledný) deň bol opäť slnko. Podarilo sa nám prežiť loď, môj manžel a dcéra a zoť sa potápali, chytili mušle, mušle a ježkovia. A brodil som sa pozdĺž pobrežia a fotografoval som "poklady", ktoré boli vyhodené pri mori.

škrupiny

Nakoniec niekoľko obrázkov na ceste späť z okna auta.

domov

kopec

Ruskom. Bayisman Bay

No, to je všetko, vďaka za zastavenie. :)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

74 + = 77

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: